  • PPT0300GWF2VB
PPT0300GWF2VB
advertisement
Manufacturer No:
PPT0300GWF2VB
HK JDW NO:
353-PPT0300GWF2VB
Datasheet:
PPT0300GWF2VB
Description:
Vented Gauge Pressure Sensor Analog, RS-232 -40°C~85°C 300PSI (2068.43kPa) Barbed, Filtered ±0.05% 0 V ~ 5 V 5.5V~30V
Step5Bar-code shipping tag
PPT0300GWF2VB
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Voltage - Supply
    5.5V~30V
  • Output
    0 V ~ 5 V
  • Output Type
    Analog, RS-232
  • Accuracy
    ±0.05%
  • Port Style
    Barbed, Filtered
  • Port Size
    Male - 0.13 3.18mm Tube Filter
  • Max Pressure
    600 PSI