  • POM-2240P
POM-2240P
advertisement
Manufacturer No:
POM-2240P
Manufacturer:
PUI Audio, Inc.
HK JDW NO:
622-POM-2240P
Package:
Datasheet:
Description:
MIC COND ANALOG OMNI -40DB 6MM D
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
POM-2240P
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to POM-2240P.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Depth
    2.2mm
  • Output Type
    Analog
  • Operating Supply Voltage
    2V
  • Operating Supply Current
    500μA
  • Impedance
    2.2kOhms
  • Current - Supply
    500μA
  • Direction
    Omnidirectional
  • Voltage Range
    2V~10V
  • Sensitivity
    -40dB ±3dB
  • Port Location
    Top
  • S/N Ratio
    58dB
  • Diameter
    6mm
  • Height (Max)
    0.094 2.40mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Shape
    Circular
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    POM
  • Size / Dimension
    0.236Dia 6.00mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Type
    Electret Condenser
  • Resistance
    2.2kOhm
  • Voltage - Rated
    2V