  • POE30S-1ATG-R
POE30S-1ATG-R
advertisement
Manufacturer No:
POE30S-1ATG-R
Manufacturer:
Phihong USA
HK JDW NO:
624-POE30S-1ATG-R
Package:
Datasheet:
POE30S-1ATG-R
Description:
POE EXTENDER 30W 56V DESKTOP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
POE30S-1ATG-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    26 Weeks
  • Mount
    Desktop
  • Mounting Type
    Desktop
  • Weight
    1.3lbs 589.7g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Published
    2012
  • Series
    POE30
  • Size / Dimension
    5.91Lx2.36W x 1.06 H 150.0mmx60.0mmx27.0mm
  • Feature
    OCP, SCP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Connector Type
    Power, RJ45
  • Type
    Extender
  • Max Operating Temperature
    40°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE
  • Efficiency
    75%
  • Voltage - Input
    50V~57V
  • Number of Ports
    1
  • Current - Output
    550mA
  • Voltage - Output
    56V
  • Data Rate
    10/100/1000 Mbps
  • Input Connector
    RJ45 (Data, Power)
  • Output Connector
    RJ45 (Data, Power)
  • Nominal Input Voltage (DC)
    50V
  • Power (Watts) - Per Port
    30W
  • Compliance
    IEEE802.3at
  • Height
    26.924mm
  • Length
    150.114mm
  • Width
    59.944mm