  • POE20U-560(G)
POE20U-560(G)
advertisement
Manufacturer No:
POE20U-560(G)
Manufacturer:
Phihong USA
HK JDW NO:
624-POE20U-560(G)
Package:
Datasheet:
POE20U-560(G)
Description:
POE INJECTOR 19.6W 56V DESKTOP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
POE20U-560(G)
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Desktop
  • Weight
    0.441lb 200.03g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Published
    2012
  • Series
    POE20U
  • Size / Dimension
    5.98Lx2.56W x 1.42 H 152.0mmx65.0mmx36.0mm
  • Feature
    OCP, OVP, SCP
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Connector Type
    Power, RJ45
  • Type
    Midspan Injector
  • Approval Agency
    CCC, CE, C-Tick, cULus, K-Mark, SAA, SABS, S-Jet
  • Efficiency
    65%
  • Note
    AC Power Cord Sold Separately
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Number of Ports
    1
  • Current - Output
    350mA
  • Voltage - Output
    56V
  • Data Rate
    10/100/1000 Mbps
  • Input Connector
    IEC 320-C14
  • Output Connector
    RJ45 (Data, Power)
  • Power (Watts) - Per Port
    19.6W
  • Compliance
    IEEE802.3af
  • Height
    36.068mm