  • PO595-01T180K
PO595-01T180K
advertisement
Manufacturer No:
PO595-01T180K
HK JDW NO:
4800-PO595-01T180K
Description:
Through Hole 180kOhm, Metal Oxide,
Step5Bar-code shipping tag
PO595-01T180K
  • Tolerance
    1%
  • Termination
    Axial
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    180kOhm
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    1W
  • Military Standard
    Not
  • Diameter
    2.4mm
  • Length
    6.3mm