  • PO593-05T9K1
PO593-05T9K1
advertisement
Manufacturer No:
PO593-05T9K1
HK JDW NO:
4800-PO593-05T9K1
Package:
Conformal
Datasheet:
Description:
Through Hole 9.1kOhm, Metal Oxide,
Step5Bar-code shipping tag
PO593-05T9K1
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    Axial
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    9.1kOhm
  • Max Operating Temperature
    235°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    2W
  • Military Standard
    Not
  • Diameter
    4.5mm
  • Length
    11.5mm