  • PO593-02T120K
PO593-02T120K
advertisement
Manufacturer No:
PO593-02T120K
Manufacturer:
Vitrohm
HK JDW NO:
4800-PO593-02T120K
Package:
Conformal
Datasheet:
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 120kOhm, Metal Oxide,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PO593-02T120K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Conformal
  • Tolerance
    2%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    120kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    235°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Oxide
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Power Rating
    2W
  • Packing Method
    Ammo Pack
  • Construction
    Cylindrical
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W
  • Working Voltage
    500V
  • Diameter
    4.5mm
  • Length
    11.5mm