  • PO590-02T10K
PO590-02T10K
advertisement
Manufacturer No:
PO590-02T10K
Manufacturer:
Vitrohm
HK JDW NO:
4800-PO590-02T10K
Package:
Conformal
Datasheet:
Description:
10kOhm, Metal Oxide,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PO590-02T10K
  • Package / Case
    Conformal
  • Tolerance
    2%
  • Termination
    Axial
  • Resistance
    10kOhm
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Oxide
  • Power Rating
    3W
  • Military Standard
    Not
  • Length
    16.5mm