  • PNP3WVJT-73-2R2
PNP3WVJT-73-2R2
advertisement
Manufacturer No:
PNP3WVJT-73-2R2
HK JDW NO:
898-PNP3WVJT-73-2R2
Datasheet:
PNP3WVJT-73-2R2
Description:
FIXED RESISTOR, 2.2Ohm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
PNP3WVJT-73-2R2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -40°C~200°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    PNPV
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.217Diax0.512L 5.50mmx13.00mm
  • Tolerance
    ±5%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    2.2Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    3W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Construction
    Cylindrical
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    3W
  • Lead Length
    33mm
  • Working Voltage
    300V
  • Diameter
    5.5mm