  • PNP3WVJT-73-15R
PNP3WVJT-73-15R
advertisement
Manufacturer No:
PNP3WVJT-73-15R
HK JDW NO:
898-PNP3WVJT-73-15R
Datasheet:
PNP3WVJT-73-15R
Description:
Through Hole 15Ohm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
PNP3WVJT-73-15R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -40°C~200°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    PNPV
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.217Diax0.512L 5.50mmx13.00mm
  • Tolerance
    ±5%
    2
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    15Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    3W
  • Diameter
    5.5mm