  • PNP3WVJR-73-3R9
PNP3WVJR-73-3R9
advertisement
Manufacturer No:
PNP3WVJR-73-3R9
HK JDW NO:
898-PNP3WVJR-73-3R9
Datasheet:
PNP3WVJR-73-3R9
Description:
3.9Ohm, 3W, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
PNP3WVJR-73-3R9
  • Operating Temperature
    -40°C~200°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    PNPV
  • Size / Dimension
    0.217Diax0.512L 5.50mmx13.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    3.9Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    3W