  • PNP1WVFR-52-1R5
PNP1WVFR-52-1R5
advertisement
Manufacturer No:
PNP1WVFR-52-1R5
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-PNP1WVFR-52-1R5
Package:
Axial
Datasheet:
PNP1WVFR-52-1R5
Description:
1.5Ohm, 1W, Wirewound,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PNP1WVFR-52-1R5
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -40°C~200°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    PNPV
  • Size / Dimension
    0.169Diax0.394L 4.30mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Flame Retardant Coating, Safety
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    1.5Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    1W