  • PNM0603E5002BST1
PNM0603E5002BST1
advertisement
Manufacturer No:
PNM0603E5002BST1
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-PNM0603E5002BST1
Package:
Datasheet:
PNM0603E5002BST1
Description:
Thin Film, 50kOhm, 0.1%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PNM0603E5002BST1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    50kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Voltage - Rated
    75V
  • Power Rating
    150mW
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Height
    508μm
  • Length
    1.6256mm