  • PNF14-4R-3K
PNF14-4R-3K
advertisement
Manufacturer No:
PNF14-4R-3K
HK JDW NO:
583-PNF14-4R-3K
Quantity:
In Stock : 13050
Step5Bar-code shipping tag
PNF14-4R-3K
    Copper
  • Contact Plating
  • Packaging
    Reel
  • Published
    2006
  • Color
    Blue
  • HTS Code
  • Depth
    6.35mm
  • Wire Gauge
    14-16 AWG
  • Wire Gauge (Max)
    16 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    14 AWG
  • Terminal and Terminal Block Type
    RING TERMINAL
  • Insulation Diameter
    0.080 ~ 0.162 (2.03mm ~ 4.11mm)
  • Terminal Type
    Circular
  • Wire Cross Section
    2.5 mm2
  • Stud/Tab Size
    4 Stud
  • Length
    19.812mm
  • Thickness
    0.031 0.79mm
  • Length - Overall
    0.780 19.81mm
  • Width - Outer Edges
    0.250 6.35mm