  • PN18-610R-C
PN18-610R-C
advertisement
Manufacturer No:
PN18-610R-C
HK JDW NO:
583-PN18-610R-C
Package:
Datasheet:
PN18-610R-C
Step5Bar-code shipping tag
PN18-610R-C
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2001
  • Part Status
    Obsolete
  • Color
    Red
  • HTS Code
  • Depth
    8.4mm
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Wire Gauge
    18-22 AWG
  • Wire Gauge (Max)
    22 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    18 AWG
  • Insulation Diameter
    0.145 (3.68mm)
  • Terminal Type
    Multi-Stud
  • Stud/Tab Size
    6 8 10 Stud
  • Length
    24.13mm
  • Width
    7.87mm
  • Thickness
    0.032 0.81mm
  • Length - Overall
    0.950 24.13mm
  • Width - Outer Edges
    0.310 7.87mm