  • PN14-6RN-3K
PN14-6RN-3K
advertisement
Manufacturer No:
PN14-6RN-3K
HK JDW NO:
583-PN14-6RN-3K
Package:
Datasheet:
PN14-6RN-3K
Description:
Quantity:
In Stock : 4448
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
PN14-6RN-3K
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2006
  • Feature
    Serrated Termination
  • Color
    Blue
  • HTS Code
  • Depth
    6.35mm
  • Wire Gauge
    14-16 AWG
  • Wire Gauge (Max)
    16 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    14 AWG
  • Insulation Diameter
    0.160 (4.06mm)
    Circular
  • Wire Cross Section
    2.5 mm2
  • Stud/Tab Size
    6 Stud
  • Length
    19.304mm
  • Thickness
    0.031 0.79mm
  • Length - Overall
    0.760 19.30mm
  • Width - Outer Edges
    0.250 6.35mm