  • PMT-24V35W1AA
PMT-24V35W1AA
advertisement
Manufacturer No:
PMT-24V35W1AA
Manufacturer:
Delta Electronics
HK JDW NO:
216-PMT-24V35W1AA
Package:
Datasheet:
PMT-24V35W1AA
Description:
AC/DC CONVERTER 24V 35W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PMT-24V35W1AA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C With Derating
  • Published
    2013
  • Series
    PMT (35W)
  • Size / Dimension
    3.86Lx3.86W x 1.50 H 98.0mmx98.0mmx38.0mm
  • Feature
    Adjustable Output, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    35W
  • Max Power Dissipation
    35W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB, CCC, CE, cURus, TUV
  • Efficiency
    85%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Max Output Current
    1.46A
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Height
    37.592mm