  • PMR205AC6470M100R30
PMR205AC6470M100R30
advertisement
Manufacturer No:
PMR205AC6470M100R30
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-PMR205AC6470M100R30
Package:
100
Datasheet:
Description:
470nF Film Capacitor 20% 100 Radial 250V-DC 125V-AC
Quantity:
In Stock : 13917
Step5Bar-code shipping tag
PMR205AC6470M100R30
  • Package / Case
    100
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • Resistance
    100Ohm
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    470nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Terminal Pitch
    20.3mm
  • Depth
    7.6mm
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Lead Pitch
    20.3mm
  • Length
    24mm