  • PMH1210-800
PMH1210-800
advertisement
Manufacturer No:
PMH1210-800
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-PMH1210-800
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
PMH1210-800
Description:
FERRITE BEAD 80 OHM 1210 1LN
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PMH1210-800
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2001
  • Series
    PMH
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    25%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Subcategory
    Other Filters
  • Shielding
    Unshielded
  • Construction
    Multilayer Chip
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Frequency
    100MHz
  • Base Part Number
    PMH1210
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    80Ohm
  • Max DC Current
    3A
  • Rated Current
    3A
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    30mOhm
  • Impedance @ Frequency
    80Ohm @ 100MHz
  • Height
    1.2954mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    2.5mm