  • PMH-24V200WCBA
PMH-24V200WCBA
advertisement
Manufacturer No:
PMH-24V200WCBA
Manufacturer:
Delta Electronics
HK JDW NO:
216-PMH-24V200WCBA
Package:
Datasheet:
PMH-24V200WCBA
Description:
Quantity:
In Stock : 628
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
PMH-24V200WCBA
    Select All
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -30°C~70°C With Derating
  • Published
    2016
  • Series
    PMH (200W)
  • Size / Dimension
    7.48Lx3.82W x 1.50 H 190.0mmx97.0mmx38.0mm
  • Feature
    Adjustable Output, DC Input Capable, IP20, Load Sharing, PFC, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Type
    Enclosed
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Applications
    Household Appliances, ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    200W
  • Max Power Dissipation
    200W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB, CE, cURus
  • Efficiency
    91.5%
  • Voltage - Isolation
    4.5kV
  • Max Output Current
    8.33A
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Current - Output (Max)
    8.33A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Height
    38.1mm
  • Length
    189.992mm
  • Width
    97.028mm