  • PMC-24V050W1AA
PMC-24V050W1AA
advertisement
Manufacturer No:
PMC-24V050W1AA
Manufacturer:
Delta Electronics
HK JDW NO:
216-PMC-24V050W1AA
Package:
Datasheet:
PMC-24V050W1AA
Description:
POWER SUPPLY PANEL MT 50W 24VDC
Step5Bar-code shipping tag
PMC-24V050W1AA
    Select All
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C With Derating
  • Published
    2013
  • Series
    PMC (50W)
  • Size / Dimension
    5.04Lx3.82W x 1.50 H 128.0mmx97.0mmx38.0mm
  • Feature
    Adjustable Output, DC Input Capable, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Max Power Dissipation
    50W
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CCC, CE, cURus
  • Efficiency
    86%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Output Voltage
    24V
  • Max Output Current
    2.1A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Output Power
    50W
  • Current - Output 1
    2.1A
  • Height
    38mm