  • PMB2302470KAPB
PMB2302470KAPB
advertisement
Manufacturer No:
PMB2302470KAPB
HK JDW NO:
555-PMB2302470KAPB
Description:
CAP FILM 0.047UF 10% 3KVDC SCREW
Step5Bar-code shipping tag
PMB2302470KAPB
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Size / Dimension
    1.673" L x 0.669" W (42.50mm x 17.00mm)
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    0.047 μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    16.5 mOhms
  • Lead Spacing
    2.293" (58.25mm)
  • Voltage Rating - DC
    3000V (3kV)
  • Features
  • Voltage Rating - AC
    750V