  • PMB2253150KVR
PMB2253150KVR
advertisement
Manufacturer No:
PMB2253150KVR
HK JDW NO:
555-PMB2253150KVR
Description:
CAP FILM 0.15UF 2.5KVDC SCREW
Step5Bar-code shipping tag
PMB2253150KVR
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Size / Dimension
    1.673" L x 0.965" W (42.50mm x 24.50mm)
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    0.15 μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    7.1 mOhms
  • Lead Spacing
    0.886" (22.50mm)
  • Voltage Rating - DC
    2500V (2.5kV)
  • Features
  • Voltage Rating - AC
    725V