  • PMB1854175KBNA
PMB1854175KBNA
advertisement
Manufacturer No:
PMB1854175KBNA
HK JDW NO:
555-PMB1854175KBNA
Description:
CAP FILM 1.75UF 10% 850VDC SCREW
Step5Bar-code shipping tag
PMB1854175KBNA
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Size / Dimension
    1.673" L x 1.102" W (42.50mm x 28.00mm)
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    1.75 μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.1 mOhms
  • Lead Spacing
  • Voltage Rating - DC
    850V
  • Features
  • Voltage Rating - AC
    500V