  • PM5-A7R110AC
PM5-A7R110AC
advertisement
Manufacturer No:
PM5-A7R110AC
Manufacturer:
Bivar Inc.
HK JDW NO:
100-PM5-A7R110AC
Package:
Aluminum
Datasheet:
PM5-A7R110AC
Description:
PANEL MOUNT ASSEM 8.1MM RED
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PM5-A7R110AC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    Aluminum
  • Panel Cutout Shape
    Round
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2011
  • Series
    PM5
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Quick Connect
  • Type
    LED
  • Ingress Protection
    IP67
  • Termination Style
    Quick Connect - 0.110 (2.8mm)
  • Panel Cutout Dimensions
    0.32 (8.13mm)
  • Voltage
    110V
  • Current
    20mA
  • Viewing Angle
    120°
  • Lens Style
    Round with Flat Top
  • Lens Size
    7.00mm Dia