  • PM4HM-H-24VS
PM4HM-H-24VS
advertisement
Manufacturer No:
PM4HM-H-24VS
HK JDW NO:
590-PM4HM-H-24VS
Package:
Datasheet:
PM4HM-H-24VS
Description:
Electromechanical Relay DPDT 5A 24VDC 24VAC Plug-In
Step5Bar-code shipping tag
PM4HM-H-24VS
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Plug-In
  • Published
    2006
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Current Rating
    5A
  • Throw Configuration
    DPDT
  • Coil Voltage (DC)
    24V
  • Coil Voltage (AC)
    24V