  • PM35L-075-063
PM35L-075-063
advertisement
Manufacturer No:
PM35L-075-063
Manufacturer:
LIN Engineering
HK JDW NO:
3881-PM35L-075-063
Quantity:
In Stock : 17
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PM35L-075-063
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Hole Spacing
    1.650 (42.00mm)
  • Operating Temperature
    -20°C~50°C
  • Packaging
    Tray
  • Size / Dimension
    Round - 1.650Dia 42.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated
    24VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.63A
  • Termination Style
    Wire Leads with Connector
  • Coil Resistance
    5.3Ohm
  • Coil Type
    Bipolar
  • Step Angle
    7.5°
  • Steps per Revolution
    48
  • Torque - Holding (oz-in / mNm)
    8.64 / 61
  • Rotor Inertia
    4.9gcm2
  • Diameter - Shaft
    0.118 (3.00mm)
  • Length - Shaft and Bearing
    0.394 10.00mm