  • PM-5R0V474-R-WD
PM-5R0V474-R-WD
advertisement
Manufacturer No:
PM-5R0V474-R-WD
Manufacturer:
Eaton
HK JDW NO:
232-PM-5R0V474-R-WD
Package:
Datasheet:
PM-5R0V474-R-WD
Description:
Cap Supercap 0.47F 5V -20% to 80% (17.3 X 9 X 14.5mm) Radial Aluminum Oval Can 11.8mm 8uA 0.4 Ohm 1000h 60°C Bulk
Step5Bar-code shipping tag
PM-5R0V474-R-WD
    Select All
  • Number of Terminals
    2
  • Product Weight (g)
    2.4
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    -20% to 80%
  • Part Status
    Active
  • Construction
    Aluminum Oval Can
  • Termination Style
    Radial
  • Polarity
    Polar
  • Voltage
    5VDC