  • PLTT0805Z1001AGTS
PLTT0805Z1001AGTS
advertisement
Manufacturer No:
PLTT0805Z1001AGTS
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-PLTT0805Z1001AGTS
Package:
0805
Datasheet:
Description:
Thin Film, 1kOhm, 0.05%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PLTT0805Z1001AGTS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805
  • Packaging
    Cut Tape
  • Published
  • Tolerance
    0.05%
  • Temperature Coefficient
    5 ppm/°C
  • Resistance
    1kOhm
  • Composition
    Thin Film
  • Voltage - Rated
    100V
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    100V