  • PLP75-1012G
PLP75-1012G
advertisement
Manufacturer No:
PLP75-1012G
Manufacturer:
Bel Power Solutions
HK JDW NO:
127-PLP75-1012G
Package:
Datasheet:
PLP75-1012G
Description:
Quantity:
In Stock : 9282
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PLP75-1012G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C With Derating
  • Series
    PLP75 (75W)
  • Size / Dimension
    5.00Lx3.00W x 1.38 H 127.0mmx76.2mmx35.0mm
  • Feature
    Adjustable Output, PFC, Universal Input
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    75W
  • HTS Code
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    UNSPECIFIED
  • Terminal Form
    UNSPECIFIED
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-XXMA-X
  • Number of Outputs
    1
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Approval Agency
    CE
  • Efficiency
    80%
  • Voltage - Isolation
    4.242kV
  • Output Voltage
    12V
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Current - Output (Max)
    5.4A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Total Power Output-Max
    75W