  • PLDA25-530-277R
PLDA25-530-277R
advertisement
Manufacturer No:
PLDA25-530-277R
Manufacturer:
CUI Inc.
HK JDW NO:
193-PLDA25-530-277R
Package:
Datasheet:
PLDA25-530-277R
Description:
PLDA25-530-277R datasheet pdf and LED Drivers product details from CUI Inc. stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PLDA25-530-277R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    0.221lb 100.24g
  • Operating Temperature
    -40°C~70°C
  • Series
    PLDA25 (25W)
  • Size / Dimension
    5.51Lx1.18W x 0.79 H 140.0mmx30.0mmx20.0mm
  • Feature
    OVP, SCP
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Constant Current
  • Power (Watts)
    25W
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus, PSE, TUV
  • Efficiency
    86%
  • Voltage - Isolation
    3.75kV
  • Voltage - Input (Max)
    305VAC
  • Voltage - Input (Min)
    90VAC
  • Current - Output (Max)
    530mA
  • Voltage - Output
    9V~48V