  • PLC1669N
PLC1669N
advertisement
Manufacturer No:
PLC1669N
Manufacturer:
Laird Technologies IAS
HK JDW NO:
446-PLC1669N
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PLC1669N
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to PLC1669N.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Bracket Mount
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2005
  • Series
    PLC
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    N Type Female
  • Power - Max
    400W
  • Gain
    11.1dBi
  • Frequency Range
    166MHz~174MHz
  • Antenna Type
    Yagi, 9-Element
  • Number of Bands
    1
  • Frequency Group
    VHF f < 300MHz
  • Frequency (Center/Band)
    170MHz