  • PKX014A0X43-SRZ
PKX014A0X43-SRZ
advertisement
Manufacturer No:
PKX014A0X43-SRZ
HK JDW NO:
342-PKX014A0X43-SRZ
Package:
17-SMD Module
Datasheet:
PKX014A0X43-SRZ
Description:
Quantity:
In Stock : 150
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PKX014A0X43-SRZ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    17-SMD Module
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    PicoDLynx™ II
  • Size / Dimension
    0.48Lx0.48W x 0.30 H 12.2mmx12.2mmx7.5mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OTP, UVLO
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2A (4 Weeks)
  • Type
    Non-Isolated PoL Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    95.2%
  • Voltage - Input (Max)
    14.4V
  • Voltage - Output 1
    0.6V~5.5V
  • Voltage - Input (Min)
    4.5V
  • Current - Output (Max)
    14A