  • PKT-MEZDPD3603A-8508
PKT-MEZDPD3603A-8508
advertisement
Manufacturer No:
PKT-MEZDPD3603A-8508
HK JDW NO:
541-PKT-MEZDPD3603A-8508
Description:
CONFIGURABLE 3603A BUCK EVAL BRD
Step5Bar-code shipping tag
PKT-MEZDPD3603A-8508
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Utilized IC / Part
    mEZDPD3603A-8508
  • Supplied Contents
    Board(s), Cable(s), Accessories
  • Board Type
    Fully Populated
  • Main Purpose
    DC/DC, Step Down
  • Outputs and Type
    1, Non-Isolated
  • Regulator Topology
    Buck
  • Series
    MEZDPD3603
  • Voltage - Input
    4.5V~36V
  • Current - Output
    3A
  • Voltage - Output
    0.6V~12V