  • PKM17EPP-2002-B0
PKM17EPP-2002-B0
advertisement
Manufacturer No:
PKM17EPP-2002-B0
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-PKM17EPP-2002-B0
Package:
Datasheet:
PKM17EPP-2002-B0
Description:
AUDIO PIEZO TRANSDUCER TH
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PKM17EPP-2002-B0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    PK
  • Size / Dimension
    0.669Dia 17.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Voltage - Rated
    3V
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Technology
    Piezo
  • Frequency
    2kHz
  • Max Supply Voltage
    25V
  • Min Supply Voltage
    3V
  • Operating Mode
    Ringer
  • Input Type
    Zero-Peak Signal
  • Self Resonant Frequency
    2kHz
  • Washable
    No
  • Port Location
    Top
  • Sound Pressure Level (SPL)
    70dB @ 3V, 10cm
  • Driver Circuitry
    Transducer, Externally Driven
  • Diameter
    17mm
  • Height
    9.1mm
  • Height Seated (Max)
    0.406 10.30mm