  • PKK.3B.330.CYCD10Z
PKK.3B.330.CYCD10Z
advertisement
Manufacturer No:
PKK.3B.330.CYCD10Z
Manufacturer:
LEMO
HK JDW NO:
452-PKK.3B.330.CYCD10Z
Package:
Description:
Receptacle, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line); Panel Mount 30 Positions Crimp Gold Chrome Bulk K Push-Pull
Quantity:
In Stock : 12549
Step5Bar-code shipping tag
PKK.3B.330.CYCD10Z
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Material
    NOT SPECIFIED
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line); Panel Mount
  • Mounting Feature
    Bulkhead - Rear Side Nut
  • Shell Material
    Brass
  • Insert Material
    Polyetheretherketone (PEEK)
  • Backshell Material, Plating
    Brass, Chrome
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    3B
  • Feature
    Backshell
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Crimp
  • Connector Type
    Receptacle, Male Pins
  • Number of Positions
    30
  • Color
    Silver
  • Gender
    Female
  • Fastening Type
    Push-Pull
  • Contact Finish - Mating
    Gold
  • Orientation
    K
  • Shielding
    Shielded
  • Ingress Protection
    IP50 - Dust Protected
  • Current Rating
    3.5A
  • Shell Finish
    Chrome
  • Shell Size - Insert
    330
  • Contact Style
    Pin
  • Cable Opening
    0.362 ~ 0.394 (9.20mm ~ 10.00mm)
  • Diameter
    25mm
  • Length
    56mm