  • PK50N512CMC100
PK50N512CMC100
advertisement
Manufacturer No:
PK50N512CMC100
HK JDW NO:
318-PK50N512CMC100
Package:
MAPBGA
Datasheet:
Description:
Microcontroller 121 Pin 100MHz MAPBGA
Quantity:
In Stock : 1728
Step5Bar-code shipping tag
PK50N512CMC100
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    MAPBGA
  • Number of Pins
    121
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Frequency
    100MHz
  • Interface
    EBI/EMI, I2C, I2S, IrDA, SD, SPI, UART, USART, USB
  • Max Supply Voltage
    3.6V
  • Min Supply Voltage
    1.71V
  • Memory Size
    512kB
  • Oscillator Type
    Internal
  • Number of I/O
    78
  • RAM Size
    128kB
  • Memory Type
    FLASH
  • Peripherals
    DMA, LVD, POR, PWM, WDT
  • Frequency (Max)
    100MHz