  • PK14-38R-X
PK14-38R-X
advertisement
Manufacturer No:
PK14-38R-X
HK JDW NO:
583-PK14-38R-X
Step5Bar-code shipping tag
PK14-38R-X
  • Part Status
    Obsolete
    Natural, Blue Stripe
  • Contact Finish
  • Wire Gauge (Max)
    18 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    14 AWG
  • Insulation Diameter
    0.162 (4.11mm)
  • Stud/Tab Size
    3/8 Stud
  • Length
    29.21mm
  • Thickness
    0.030 0.76mm
  • Length - Overall
    1.150 29.21mm
  • Width - Outer Edges
    0.530 13.46mm