  • PJA1000F-36-C
PJA1000F-36-C
advertisement
Manufacturer No:
PJA1000F-36-C
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-PJA1000F-36-C
Package:
Datasheet:
PJA1000F-36-C
Description:
Quantity:
In Stock : 11593
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PJA1000F-36-C
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C With Derating
  • Series
    PJA (1000W)
  • Size / Dimension
    9.45Lx5.91W x 2.40 H 240.0mmx150.1mmx61.0mm
  • Feature
    Adjustable Output, PFC, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed, Conformal Coated
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    1008W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus, DEMKO
  • Efficiency
    88%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Output 1
    36V
  • Current - Output (Max)
    28A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC