  • PISR-6R8M-04
PISR-6R8M-04
advertisement
Manufacturer No:
PISR-6R8M-04
Manufacturer:
Fastron Technology
HK JDW NO:
3540-PISR-6R8M-04
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PISR-6R8M-04
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Material
    Steel
  • Series
    PISR
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    29mOhm
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    NO
  • Construction
    Unshielded
  • Current Rating
    4.7A
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    7459
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    29mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    6.8 µH
  • Self Resonant Frequency
    35MHz
  • Height
    7.3mm
  • Length
    18.1mm
  • Width
    15.1mm