  • PHVL-3R9V305-R
PHVL-3R9V305-R
advertisement
Manufacturer No:
PHVL-3R9V305-R
HK JDW NO:
232-PHVL-3R9V305-R
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
SUPERCAP 3.9V 3F 0.08 OHM VT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PHVL-3R9V305-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Mfr
    Eaton - Electronics Division
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 65°C
  • Series
    PHVL
  • Size / Dimension
    0.681" L x 0.354" W (17.30mm x 9.00mm)
  • Tolerance
    -10%, +30%
  • Termination
    PC Pins
  • Voltage - Rated
    3.9 V
  • Capacitance
    3 F
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    80mOhm
  • Lead Spacing
    0.465" (11.80mm)