  • PHG.2B.326.CLLD62
PHG.2B.326.CLLD62
advertisement
Manufacturer No:
PHG.2B.326.CLLD62
HK JDW NO:
452-PHG.2B.326.CLLD62
Package:
Datasheet:
PHG.2B.326.CLLD62
Description:
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line) 26 Positions Solder Cup Gold Chrome Bulk G Push-Pull
Quantity:
In Stock : 16038
Step5Bar-code shipping tag
PHG.2B.326.CLLD62
  • Mount
    Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Shell Material
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Series
    2B
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Positions
    26
  • Current Rating
    2A
  • Shell Size - Insert
    326
  • Cable Opening
    0.205 ~ 0.244 (5.20mm ~ 6.20mm)
  • Diameter
    16.5mm
  • Length
    46mm