  • PHG.2B.304.CLLD92
PHG.2B.304.CLLD92
advertisement
Manufacturer No:
PHG.2B.304.CLLD92
HK JDW NO:
452-PHG.2B.304.CLLD92
Package:
Datasheet:
PHG.2B.304.CLLD92
Description:
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line) 4 Positions Solder Cup Gold Chrome Bulk G Push-Pull
Quantity:
In Stock : 12514
Step5Bar-code shipping tag
PHG.2B.304.CLLD92
    Select All
  • Material Flammability Rating
    UL94 V-0
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    IP50
    Free Hanging (In-Line)
  • Shell Material
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Series
    2B
  • Feature
    Backshell
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    Solder Cup
  • Number of Positions
    4
  • Color
    Silver
  • Gender
    Female
  • Ingress Protection
    IP50 - Dust Protected
  • Current Rating
    15A
  • Shell Size - Insert
    304
  • Contact Style
    Socket
  • Cable Opening
    0.323 ~ 0.362 (8.20mm ~ 9.20mm)
  • Diameter
    16.5mm
  • Length
    46mm