  • PHE845VD6150MR06L2
PHE845VD6150MR06L2
advertisement
Manufacturer No:
PHE845VD6150MR06L2
HK JDW NO:
417-PHE845VD6150MR06L2
Description:
150nF Film Capacitor 20% Radial 600V-AC
Quantity:
In Stock : 14507
Step5Bar-code shipping tag
PHE845VD6150MR06L2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
    2
  • Termination
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    SAFETY CLASS X1
  • HTS Code
  • Capacitance
    150nF
  • Packing Method
    Tray
  • Voltage - Rated AC
    600V
  • Lead Pitch
    22.5mm
    PP
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    760V
  • Height
    23mm
  • Length
    26mm
  • Width
    13.5mm