  • PHE426MD6330JR06L2
PHE426MD6330JR06L2
advertisement
Manufacturer No:
PHE426MD6330JR06L2
HK JDW NO:
417-PHE426MD6330JR06L2
Description:
330nF Film Capacitor 5% Radial 630V-DC 250V-AC
Quantity:
In Stock : 8947
Step5Bar-code shipping tag
PHE426MD6330JR06L2
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    330nF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Packing Method
    Tray
  • Depth
    9mm
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height
    9mm
  • Length
    26mm
  • Width
    18.5mm