  • PHDR-34VS
PHDR-34VS
advertisement
Manufacturer No:
PHDR-34VS
Manufacturer:
JST Sales America Inc.
HK JDW NO:
385-PHDR-34VS
Package:
Datasheet:
PHDR-34VS
Description:
2 Rows Receptacle Bulk Natural 34 Positions Free Hanging (In-Line) Female Socket Crimp PHD Nylon
Quantity:
In Stock : 34
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
PHDR-34VS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Contact Material
    NOT SPECIFIED
  • Mount
    Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Housing Material
    Nylon
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    PHD
  • Published
    2005
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Connector Type
    Receptacle
  • Number of Positions
    34
  • Color
    Natural
  • Number of Rows
    2
  • HTS Code
  • Contact Finish - Mating
    NOT SPECIFIED
  • MIL Conformance
    NO
  • DIN Conformance
    NO
  • IEC Conformance
  • Filter Feature
  • Contact Type
    Female Socket
  • Mixed Contacts
  • Option
    GENERAL PURPOSE
  • Pitch
    0.079 2.00mm
  • Total Number of Contacts
    34
  • Number of Conductors
    ONE
  • Reference Standard
    UL
  • Body Length or Diameter
    1.413 inch
  • Lead Pitch
    2mm
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Mating Information
    MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
  • Body Breadth
    0.197 inch
  • UL Flammability Code
    94V-0
  • Rated Current (Signal)
    3A
  • Insulation Resistance
    1000000000Ohm
  • Row Spacing
    0.079 (2.00mm)
  • Note
    Contacts Not Included
  • Dielectric Withstanding Voltage
    800VAC V