  • PHBC24N-2R3A0104V
PHBC24N-2R3A0104V
advertisement
Manufacturer No:
PHBC24N-2R3A0104V
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-PHBC24N-2R3A0104V
Package:
Vertical, No Base, 2 PC Pin
Datasheet:
Description:
NMC 85.6UH 20A 0.0104OHM TH
Step5Bar-code shipping tag
PHBC24N-2R3A0104V
  • Factory Lead Time
    28 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Vertical, No Base, 2 PC Pin
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    PHBC
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Lines
    2
  • Current Rating (Max)
    20A
  • Inductance @ Frequency
    104μH @ 100kHz
  • Height (Max)
    1.949 49.50mm