  • PHBC10-0R8A0107V
PHBC10-0R8A0107V
advertisement
Manufacturer No:
PHBC10-0R8A0107V
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-PHBC10-0R8A0107V
Package:
Vertical, No Base, 2 PC Pin
Datasheet:
Description:
NMC 101.1UH 3A 0.0530OHM TH
Step5Bar-code shipping tag
PHBC10-0R8A0107V
  • Factory Lead Time
    28 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Vertical, No Base, 2 PC Pin
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    PHBC
  • Size / Dimension
    0.866Dia 22.00mm
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    53mOhm
  • Current Rating (Max)
    3A
  • Inductance @ Frequency
    107μH @ 100kHz
  • Height (Max)
    0.866 22.00mm