  • PHB1334220KHS
PHB1334220KHS
advertisement
Manufacturer No:
PHB1334220KHS
HK JDW NO:
555-PHB1334220KHS
Description:
CAP FILM 2.2UF 10% 330VDC RADIAL
Step5Bar-code shipping tag
PHB1334220KHS
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Size / Dimension
    1.260" L x 0.512" W (32.00mm x 13.00mm)
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    2.2 μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    5.1 mOhms
  • Lead Spacing
    1.083" (27.50mm)
  • Voltage Rating - DC
    330V
  • Features
  • Voltage Rating - AC
    220V