  • PH9185.013NLT
PH9185.013NLT
advertisement
Manufacturer No:
PH9185.013NLT
Manufacturer:
Pulse Electronics Power
HK JDW NO:
664-PH9185.013NLT
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
PH9185.013NLT
Description:
TRANSFORMER 200UH 1:3 SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PH9185.013NLT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Number of Pins
    6
  • Weight
    0.006lb 2.72g
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    PH9185
  • Size / Dimension
    0.394Lx0.394W 10.00mmx10.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Depth
    13mm
  • Inductance
    200μH
  • DC Resistance (DCR)
    350mOhm
  • Lead/Base Style
    Gull Wing
  • Isolation Voltage
    4kV
  • Transformer Type
    SMPS TRANSFORMER
  • Turns Ratio - Primary:Secondary
    1:3
  • Height
    6.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.492 12.50mm